مراسم شکوفه‌ها در اسلامشهر برگزار شد

خلاصه مطلب

  • مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: ۹۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی از میان بیش از ۸۷ هزار دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید وارد مدارس شهرستان اسلامشهر می‌شوند.

به گزارش راگانیوز حسینعلی بنار صبح امروز در حاشیه آئین شکوفه‌های دانش‌آموزان کلاس اولی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۹۲۰۰ دانش‌آموز کلاس اولی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ وارد مدارس شهرستان اسلامشهر می‌شوند.

بنار تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید بیش از ۸۷ هزار دانش‌آموز در ۲ هزار و ۸۶۴ کلاس درس در ۲۰۲ مدرسه و فضای آموزشی به فراگیری علم و دانش می‌پردازند.

وی با اشاره به ایام سوگواری سالار شهیدان و شهادت امام سجاد(ع) افزود: تقارن آغاز سال تحصیلی با روزهای محرم و سالروز شهادت امام سجاد(ع) و سوگواری اهل بیت(ع) سبب شد تا آئین جشن شکوفه‌ها در سال تحصیلی جدید با حال و هوای عاشورایی و اجرای برنامه‌های ویژه در مدارس اسلامشهر برگزار شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر بیان کرد: تعطیلات تابستان فرصت مناسبی بود تا با کمک و همراهی دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرایی شهرستان اسلامشهر فضاهای آموزشی رنگ‌آمیزی، مرمّت و بازسازی شوند و دانش‌آموزان در محیطی آرام و شاداب به استقبال سال تحصیلی جدید رفته و به کسب علم و دانش بپردازند.

بنار ادامه داد: در سال تحصیلی جدید بیش از ۴۸ هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی، قریب به ۲۰ هزار دانش‌آموز در دوره اول متوسطه و ۹۸۰۰ دانش‌آموز در هنرستان‌های این شهرستان مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی تعداد دانش‌آموزان در مدارس استثنائی را ۲۵۹ نفر اعلام کرد و گفت: حدود ۷۱۰۰ دانش‌آموز در مدارس غیردولتی و قریب به ۳۵۰۰ دانش‌آموز اتباع خارجی در مدارس اسلامشهر ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر مدارس خاص تیزهوشان و استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، شاهد و غیره را نیز ۲۹ مدرسه برشمرد و تصریح کرد: ۴۸۰۰ نیروی فرهنگی برای ارائه خدمات علمی و آموزشی در سطح این منطقه به آینده‌سازان این شهرستان سازماندهی شده‌اند.

بنار در پایان خاطرنشان کرد: امسال با همکاری خانواده‌ها و اولیاء دانش‌آموزان در نظر داریم در راستای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین نوجوانان و جوانان، تقویت و بهسازی کتابخانه‌های عمومی مدارس، رسیدگی به نمازخانه‌ها و اجرای برنامه‌های پرورشی را به مرحله اجرا درآوریم.

برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن