موکب داران تهرانی در نجف به ۷۰ هزار زائر خدمات می دهند

خلاصه مطلب

  • رییس مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی استان تهران گفت: 70 هزار زائر سیدالشهدا (ع) در ایام پیاده روی اربعین از خدمات اسکان و پذیرایی موکب داران استان تهران در نجف اشراف بهره مند می شوند.

به گزارش راگانیوز ؛ محمد امامی امین شامگاه چهارشنبه در همایش بزرگ موکب داران مستقر در عتبات عالیات در حرم عبدالعظیم (ع) عنوان کرد: موکب داران استان تهران در ایام اربعین پذیرای ۴۶ هزار زائر در صحن حضرت صدیقه زهرا (س)، ۱۴ هزار زائر در پارکینگ چهار طبقه شهر نجف و ۱۰ هزار زائر در سوله هفت هزار متر مربعی نزدیک حرم امیر المومنین(ع) هستند.

وی با بیان اینکه موکب داران این استان در سال ۹۵ پذیرای ۵۰ هزار زائر و در سال ۹۶ نیز پذیرای ۷۰ هزار زائر اباعبدالله(ع) در شهر نجف اشراف بودند، اظهار داشت: امسال تمامی امکانات رفاهی از جمله غذا، پتو، زیرانداز و سایر وسایل رفاهی زائران تهیه و به کشور عراق ارسال می شود.
معاون استاندار تهران ادامه داد: کارخانه تهیه آب شیرین نیز در نزدیکی شهر نجف احداث شده تا تمامی نیاز موکب ها و زائران به خوبی تامین شود.
وی با اشاره به اینکه اعضای تمامی کمیته های موجود در برگزاری پیاده روی اربعین به وظایف خود توجیح شده اند، تصریح کرد: موکب استان تهران در شهر نجف از هفتم صفر پذیرای زائران اباعبدالله(ع) خواهد بود.
به گزارش ایرنا، همزمان با روز اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان؛ همه ساله بیش از ۲۰ میلیون شیعه و دلبسته خاندان عصمت و طهارت (ع) در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق شرکت می کنند که حدود ۲ میلیون نفر از آنان ایرانی هستند.
همایش بزرگ موکب داران مستقر در عتبات عالیات شامگاه چهارشنبه با حضور مقیمی استاندار تهران، شوشتری جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، فرمانداران و مدیران کل استانداری استان تهران، و جمعی از موکب داران تهران در عتبات عالیات در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

منبع
ایرنا
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن