زندگی تنها بازمانده عهد قجر در ملارد/ببینید

خلاصه مطلب

  • بی بی گلنار با بیش از 127 سال سن تنها بازمانده عهد قجر همچنان در یکی از روستاههای شهرستان ملارد به کار دامداری اش مشغول است.

به گزارش راگانیوز ، بی بی گلنار زرگر متولد ۱۲۶۹ هجری شمسی است و از عشایر شیراز می باشد که بیش از ۱۰۰ سال در یکی از روستاههای شهرستان ملارد در استان تهران زندگی می کند.

وی بیش از ۳۰۰ نوه و نتیجه و نبیره و ندیده دارد .
بی بی گلنار دوران قحطی‌ها در زمان قاجار و اشغال ایران در زمان پهلوی اول را به خوبی به یاد می‌آورد و می گوید در زمان اشغال ایران به علت نبود نان روستائیان مجبور بودند از گندم سوتالی ( نارس) برای پخت نان استفاده کنند.
بی بی گلنار بر خلاف سن بسیار بالایش به دامداری مشغول است و از داروهای شیمیایی استفاده نمی‌کند و نوه ها و نتیجه ها برای آمدن به خانه بی بی گلنار فقط یک شرط دارند و آن هم استفاده نکردن از تلفن همراه و تبلت در منزل بی بی گلنار است.
برچسب ها

خبرنگار راگانیوز

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن