حسین توکلی کجانی عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر با اشاره به جایگاه مهم روستائیان و عشایر در توسعه کشور اظهار داشت: امروز جمعیت روستایی شهرستان ملارد نسبت به سال ۷۵ حدود ۱۰ برابر افزایش داشته است که این امر تأثیر مهمی در افزایش ظرفیت‌ها و قابلیت‌های روستائیان داشته است.

وی بیان کرد: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی روستاها توسعه خوبی داشته‌اند و ادامه این روند مستلزم این است که برای هر روستا “طرح” تعریف شود چرا که اگر تولید در روستا افزایش پیدا کند قطعاً می‌توان امنیت اقتصادی را به وضوح ملاحظه کرد.

فرماندار شهرستان ملارد همچنین افزود: همان‌طور که برای روستائیان ارزش افزوده تعریف شده باید برای عشایر نیز ارزش افزوده تعریف شود خیلی از مناطق برای چراگاه‌های دام‌ها هزینه شده است بنابراین باید با همکاری و تعامل بین دستگاه‌های مرتبط این امر لحاظ شود و باری از دوش عشایر برداشته شود.

توکلی با تأکید بر بازیابی هویت روستایی تصریح کرد: در سال‌های‌ گذشته در حوزه مدیریت روستایی فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و باید تلاش شود تا بدبینی ایجاد نشود، باید هویت روستایی را به روستاها برگرداند و نوع نگاه مسئولان به روستا و دامدار تغییر کند.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر بودجه‌ها در جهت رضایت مردم هزینه نشوند به طور قطع در قانون هفتم نگاه قانونگذار تغییر پیدا می‌کند.