به گزارش راگانیوز، فرهاد افشار صبح شنبه در همایش بانوان کارآفرین با اشاره به اینکه ۵۰ درصد جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می دهند و نیازمند توجه خاص هستند، گفت: امروز بستر فرهنگی برای پذیرش بانوان به عنوان نیروی اجرایی فراهم شده است و به دنبال آن ساختارهای لازم متناسب با آن نیز باید شکل بگیرد.
افشار به تفاوت کارآفرینی و کاریابی اشاره کرد و افزود: در کارآفرینی شاهد خلق ارزش در راستای رفع نیاز مشتری هستیم که این خلق ارزش در مسیر رقابتی به تولید محصول ختم می شود.
وی با اشاره به اینکه محصولات تولیدی کارآفرینان در بستر رقابت با افراد فعال در عرصه کسب و کار قرار می گیرند، گفت: کارآفرینان برای پیروزی در این رقابت بایستی از روش های نوین استفاده کنند تا محصولاتشان معرفی و عرضه شود.

افشار با اشاره به اینکه مدیریت شهری آمادگی لازم برای در اختیار گذاشتن فضاهای شهری در خصوص معرفی محصولات تولیدی کارآفرینان را دارد، افزود: مدارس، مراکز تاریخی و مذهبی شهرری پتانسیل خوبی برای برپایی نمایشگاه های دوره ای است تا بستر حضور کارآفرینان بیش از پیش فراهم شود و مورد توجه مشتریان قرار بگیرند.
وی به راه اندازی ۱۹ مرکز مهارت آموزی کوثر از سوی مدیریت شهری با هدف توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار و فراهم سازی بستر فعالیت اقتصادی آنها اشاره کرد و گفت: فعال شدن مراکز فنی و حرفه ای و مهارت آموزی تخصصی از دیگر راهکارهایی است که می تواند با حمایت دیگر مجموعه های متولی و مسئولین شکل بگیرد.
همایش بانوان کارآفرینان شهرری با حضور ۶۰ نفر از کارآفرینان در مجموعه شهربانوی منطقه ۲۰ برگزار شد که برپایی نمایشگاه محصولات تولیدی بانوان کارآفرین و جلسه پرسش و پاسخ کارآفرینان با مسئولین حاضر در جلسه از دیگر بخش های این همایش بود.
فرهاد افشار شهردار منطقه ۲۰ تهران در حاشیه این همایش به همراه سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مجلس شورای اسلامی، فاطمه فکوریان بخشدار مرکزی شهرری و تعدادی از نابینایان از ۴ جلد کتاب خط بریل رونمایی کرد و کتابخانه مجموعه شهربانوی این منطقه پذیرای نابینایان شد.
مراسم رونمایی از کتاب های ویژه نابینایان با مضامین کودک، روانشناسی، علوم عملی و ادبیات در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی که از ۲۴ آبان آغاز می شود انجام شد.