به گزارش  راگانیوز ، غلامرضا غفاری روز شنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت شهدای دانشجو ۱۶ آذر در امامزاده عبدالله(ع) شهرری اظهار داشت: فضای دانشگاه ها در این روزها به واسطه برنامه های فرهنگی بسیار شاد و مفرح است و تمامی برنامه ها با هماهنگی و درخواست دانشجویان اجرایی شد.
وی تصریح کرد: تشکل های خاص با تفکرات متفاوت در روز دانشجو برنامه اجرا کردند و تمامی برنامه ها با وجود برخی از اختلاف عقیده ها در کمال آرامش برگزار شد.
معاون وزارت علوم با بیان اینکه ۶۵ سال از واقعه ۱۶ آذر و کشتار دانشجویان بی گناه سپری شده و همچنان نام آنها ماندگار است، یادآور شد: شهادت دانشجویان نشان داد که استکبار و استبداد همواره از قشر دانشجو هراس دارد.
وی با بیان اینکه دانشگاه همواره با ظلم، استبداد و استکبار مقابله می کند، عنوان کرد: ۱۶ آذر بعد از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ماه با سردمداری استکبار جهانی رخ داد و دانشجویان نشان دادند که هرگز زیر بار ظلم و ستم نمی روند و در برابر زورگویان و استکبارگران ایستادگی می کنند.
غفاری بیان کرد: تاریخ صد ساله اخیر ایران نشان از ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار را در بین نسل دانشجو دارد و هرگز یاد و خاطره مبارزه دانشجویان از یاد نمی رود.
وی اضافه کرد: دانشگاه و دانشجویان در مسیر استکبار ستیزی، عدالت خواهی و دفاع از استقلال گام بردارند تا شاهد توسعه و اعتلای کشور باشیم.
مراسم گرامیداشت روز دانشجو و شهدای ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ عصر شنبه با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم و فرماندار ویژه شهرستان ری در آرامستان امامزاده عبدالله(ع) شهرری برگزار شد.
شرکت کنندگان در این مراسم با حضور بر سر مزار سه شهید دانشجو شهیدان قندچی، شریعت رضوی و بزرگ ‌نیا ، ضمن قرائت فاتحه و نثار گل، بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب تجدید پیمان کردند.