جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در شهرری خاتمه یافت

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این مراسم اظهار داشت: این طرح از سالهای گذشته اجرایی شد و هر ساله رو به گسترش است.
سید احمد صفوی عنوان کرد: ۸۰۰ نفر در سطح این شهرستان در این جام شرکت کردند که ۲۴۰ نفر از مهدکودک ها و نوآموز بودند.
وی افزود: کتابها بین حلقه های ۱۲ نفره توزیع و بعد از مطالعه، مطالب خلاصه نویسی شده و به دبیرخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شد.
صفوی فراهم آوردن زمینه مشارکت کتاب فروشان، گروه های غیردولتی ترویج کتابخوانی، مهدکودک ها و مدارس در برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی را از وظایف ستاد اجرایی این طرح عنوان کرد و گفت: در این راستا ضمن داوری آثار و معرفی برگزیده های جام باشگاههای کتابخوانی شهرستان، مراسم اختتامیه برای تقدیر از برگزیدگان برگزار شد.
وی بر مشارکت هر چه بهتر جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان تاکید کرد و گفت: فعالیت و مشارکت دستگاه های مربوطه برای اجرای جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در پیشبرد اهداف این طرح موثر است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری گفت: کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان مدارس، آنها را از خطرات و آسیب های اجتماعی دور می کند و باید در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری انجام گیرد.
وی با اشاره به اقدامات ارشاد ری در خصوص راه اندازی کتاب در کمپ های ترک اعتیاد عنوان کرد: در حدود ۲۵ میلیون تومان اعتبار برای راه اندازی کتابخانه در کمپ شفق تخصیص یافته و کتابخانه ای در این مرکز راه اندازی شد.
وی یادآور شد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین معتادان بهبود یافته از دیگر برنامه ها و اهداف فرهنگی شهرستان ری به شمار می رود.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

لینک کوتاه مطلب: https://raganews.ir/FcrBW
منبع
ایرنا شهرری
برچسب ها

مدیر مسئول

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن