قدمت ۲ خمره سفالی شهرری مشخص شد

نکات برگزیده مطلب

  • معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: طبق نظر کارشناسان باستان شناسی 2خمره سفالی کشف شده در شهر ری مربوط به قرون چهارم و پنجم اسلام (خلافت عباسیان) تخمین زده می شود.

محسن شیخ الاسلامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی تخریب و گودبرداری بنایی مسکونی در بافت مرکزی شهر ری، ۲خمره سفالی در عمق ۴متری ، تعدادی اشیا و آثار معماری فاقد قدمت تاریخی از جداره و فضای پیرامونی بنا بدست آمد.
وی با بیان اینکه برای رسیدگی بیشتر، دستور کاوش در این بنا صادر شده است خاطر نشان کرد: در حال حاضر عملیات عمرانی در این ملک متوقف شده و با اعلام آمادگی مالک ، کاوش های بیشتر تیم باستان شناسی از امروز آغاز خواهد شد.
معاون میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد: ظاهرا این خمره سفالی مربوط قرون چهارم و پنجم اسلام به احتمال زیاد برای ذخیره آذوقه در آن زمان بوده است.
شیخ الاسلامی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه گفته می شود که در این محل اشیای فلزی و سکه طلا کشف شده است افزود: وجود هر نوع سکه و طلا در این محل صحت نداشته و در صدد هستیم با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی کاوش های خود را به مدت یک هفته و تا رسیدن به سرنخ های لازم در این بنا ادامه دهیم.
کشف ۲خمره سفالی در جداره دیوار ملکی مسکونی ۲ روز پیش توسط رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهر ری تایید شد.

لینک کوتاه مطلب: https://raganews.ir/8jjyz
منبع
ایرناشهرری
برچسب ها

مدیر مسئول

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن