سید ناصر موسوی روز سه شنبه در جلسه شورای ترافیک شهرستان ری اظهار داشت: آموزش راکبان موتورسیکلت نقش موثری در کاهش میزان تصادفات دارد و کلاس های آموزش برای ترویج فرهنگ موتورسیکلت در این زمینه برگزار می شود.
وی تصریح کرد: موتور سیکلت وسیله بی دفاعی به شمار می رود و راکبان این وسیله با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کاهش آسیب ها و صدمات به خود نقش مهمی دارند.
موسوی افزود: متاسفانه اغلب تصادفات راکبان موتورسیکلت در این شهرستان از اتباع افغانستان هستند که با بی احتیاطی موجب بروز حوادث رانندگی می شوند.

** حرم عبدالعظیم(ع) ۵۵۰۰ متر مربع کمبود فضای پارکینگ دارد
معاون فرماندار ری در ادامه این جلسه به مشکلات کمبود پارکینگ در محدوده حرم عبدالعظیم حسنی (ع) اشاره کرد و گفت: پارکینگ های اطراف حرم باید ساماندهی شده و شناسنامه دار شوند.
وی یادآور شد: هم اکنون کمبود ۲ هزار مترمربع پارکینگ در ضلع شرقی، ۲ هزار متر مربع در ضلع جنوبی و یک هزار و ۵۰۰ متر مربع نیز در میدان مدرس محدوده حرم عبدالعظیم(ع) احساس می شود و باید در این زمینه چاره جویی شود.
موسوی افزود: در حال حاضر هر پارکینگ در محدوده حرم عبدالعظیم(ع) ظرفیت ۱۲۰ خودرو را دارد و زائران ناگزیر در محدوده و فضاهای دورتر خودروهای خود را پارک می کنند.
وی با بیان اینکه پارکینگ های اطراف حرم عبدالعظیم (ع) پاسخگوی نیاز زائران به ویژه در مراسم ها نیست و باید توسعه یابد، عنوان کرد: افزایش پارکینگ برای استفاده زائران موجب رفع معضلات ترافیکی و کمبود پارکینگ به ویژه در مراسم و مناسبت ها می شود.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.