۱۲۶ فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده در ری پرداخت شد

نکات برگزیده مطلب

  • معاون اداره راه و شهرسازی جنوب تهران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 126 فقره تسهیلات به متقاضیان ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده شهرستان ری پرداخت شد.

علیرضا نادریان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هر متقاضی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود هشت درصد دریافت کرده که تسهیلات پرداختی برای احیای بافت فرسوده، ترمیم مبلمان شهری و بازآفرینی شهری بوده است.
وی تصریح کرد: تمامی بافت‌های فرسوده شهرهای تابعه شهرستان ری از جمله باقرشهر، قیامدشت، کهریزک و حسن آباد فشافویه شامل این طرح می شوند و متقاضیان می توانند درخواست های خود را برای دریافت تسهیلات ارائه دهند.
نادریان افزود: تاکنون ۱۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۴۰ میلیارد ریال به بافت فرسوده کهریزک و ۲۶ فقره نیز به ارزش ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به متقاضیان دریافت وام در باقرشهر پرداخت شده است.
وی یادآور شد: ساکنان بافت های فرسوده علاوه بر محدودیت در برخورداری از امکانات رفاهی، به دلیل ساختار فرسوده و ناایمن در معرض انواع تهدیدها و آسیب ها به خصوص در مواقع زلزله و بلایای طبیعی قرار دارند.
معاون اداره راه و شهرسازی جنوب تهران با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای توسعه شهری محسوب می شود، اضافه کرد: نوسازی بافت های فرسوده به ویژه در مناطق روستایی، امنیت و سلامت ساکنان این مناطق را به همراه دارد.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.

لینک کوتاه مطلب: https://raganews.ir/OEFkH
برچسب ها

مدیر مسئول

پایگاه خبری راگانیوز در 17 مرداد سال 1390 همزمان با روز خبرنگار با توجه به کمبود فضای اطلاع رسانی مناسب اختصاصی شهرستان ری بر بستر اینترنت به عنوان اولین پایگاه خبری این شهرستان راه اندازی شد و تاکنون بدون وابستگی به جریان های موجود در کشور سعی نموده است رسالت اطلاع رسانی خوش را حفظ سازد و در این راه بزرگترین سرمایه ما تا به امروزشما مخاطب ارجمند هستید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن