به گزارش راگانیوز ، سید فرید موسوی امروز (پنجشنبه) در آئین بهره برداری از فاز یک شهرک حمل و نقل شهرستان ری اظهار داشت: بخش سرمایه گذاری در حال حاضر دارای مشکلات فراوانی بوده و امیدواریم این مشکلات با کمک بخش‌های مختلف رفع شود.

وی با اشاره به آخرین آمار درباره جایگاه سرمایه گذاری در کشور تصریح کرد: بر اساس آخرین نظر سنجی انجام شده جهانی، کشور ایران در بخش سرمایه گذاری دارای رتبه ۱۲۸ دنیا بوده که این رقم به معنای پیشرفته تر بودن ۱۲۷ کشور در بخش سرمایه گذاری است.
موسوی با اشاره به جلسه مشترک ۳ فراکسیون امید، مستقلان و ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسات برای بهبود فضای کسب و کار هم اندیشی شد تا بتوانیم اقدامات مناسبی از حوزه قانون گذاری در این زمینه انجام دهیم.
وی نقش شهرک حمل و نقل در تهران را مهم ارزیابی کرد و یادآور شد: این شهرک به بهبود آلودگی هوای تهران و محیط زیست کمک بسزایی می کند.
نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در سال ۹۴ متاسفانه ۴ هزار و ۵۷۳ نفر فوتی به دلیل آلودگی هوا در تهران داشتیم که یک هزار و ۵۰۰ نفر بابت آلودگی هوا به مراکز بهداشتی شهرداری تهران مراجعه کردند و این آمار نشان دهنده اهمیت این پروژه و پروژه های کاهنده آلودگی هوا است.
وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد قیمت تمام شده محصولات ایرانی سرباری است که بعد از تولید به قیمت محصولات افزوده می شود، اظهار داشت: این افزایش قیمت به مصرف کننده تحمیل می شود در حالی که در کشورهای دیگر این میزان کمتر از ۱۰ درصد است که این امر اهمیت تجهیزات لجستیک را نشان می دهد.
موسوی با اشاره به اینکه سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می شود، گفت: هر سال یک شهرستان به جمعیت این استان افزوده می شود که این جمعیت خدمات و امکانات می خواهند و اعتبارات استانی پاسخگوی این جمعیت نیست و عدم ارائه خدمات سبب پمپاژ ناامیدی بین مردم در گستره ملی می شود.