۱۲ هزار و ۸۰۰ خانواده ورامینی غربالگری بینایی شدند

نکات برگزیده مطلب

  • رئیس بهزیستی ورامین گفت: از 18 هزار خانواده دارای کودکان 3 تا 6 ساله ورامینی ، 12 هزار و 800 خانواده در طرح غربالگری بینایی سنجی شرکت کردند.

به گزارش راگانیوز ، اعظم هراتی روز شنبه در حاشیه اجرای طرح بینایی سنجی کودکان ۳ تا ۶ ساله که به صورت متمرکز در مرکز جرجیس ورامین اجرا شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، بیش از ۱۸ هزار خانواده شهرستان ورامین دارای کودکان ۳ تا ۶ ساله هستند که از ابتدای دی ماه تاکنون ۱۲ هزار و ۸۰۰ خانواده در طرح بینایی سنجی شرکت کرده اند.
وی افزود: این که در طول این مدت، حدود ۶ هزار خانواده در طرح بینایی سنجی شرکت نکرده اند نشان دهنده این واقعیت است که برخی از خانواده ها نسبت به خطراتی که بیماری تنبلی چشم می تواند فرزندانشان را تهدید کند بی توجهند.
وی گفت: حیاتی ترین زمان برای تشخیص و درمان بیماری تنبلی چشم، تا شش سالگی است و اگر این زمان تا ۱۰ سالگی با تأخیر مواجه شود، هیچ درمانی بر آن موثر نخواهد بود.
هراتی تصریح کرد: کودکانی که به بیماری تنبلی چشم مبتلا هستند، در ظاهر از چشمانی سالم برخوردارند که همین موضوع خانواده ها را در رسیدگی به وضعیت بینایی آن ها بی تفاوت می کند.
وی گفت: سال گذشته ۱۲ هزار و ۷۵۲ کودک با مراجع به مراکز و پایگاه های بهزیستی، تحت غربالگری تنبلی چشم قرار گرفتند که از این تعداد یک هزار و ۱۹۹ کودک مشکوک به بیماری شناسایی و به واحدهای بینایی سنجی معرفی شدند.
رئیس بهزیستی ورامین افزود: در بررسی بینایی افراد مشکوک، یک هزار و ۲۳ نفر دارای بیماری چشمی و ۹۶ نفر مبتلا به تنبلی چشم شناسایی شدند و با اجرای مراحل درمان، از نابینایی آن ها جلوگیری شد.
وی با بیان این که طرح غربالگری تنبلی چشم تا پایان دی ماه ادامه دارد از خانواده های دارای کودک ۳ تا ۶ ساله خواست تا با در دست داشتن اصل شناسنامه کودک و مراجعه به مراکز درمانی و بهداشتی و پایگاه های سلامت، نسبت به سنجش بینایی کودکان خود اقدام کنند.
شهرستان ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران است.

لینک کوتاه مطلب: https://raganews.ir/IsYnv
منبع
ایرنا
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن