به گزارش راگانیوز به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، در این دیدار «سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «محمد جواد حیدری پور» مدیر فرهنگی هنری منطقه ٢٠ و رئیس فرهنگسرای ولاء «اسمعیل شاه محمدی» مدیر عامل موسسه مطالعات راگا و بنیاد مفاخر و مشاهیر معاصر ری حضور داشتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این دیدار گفت: زبان شعر، ظریف‌ترین، فاخرترین و ارزنده‌ترین گوهر آفرینش است و خداوند این گوهر شعر و سخنوری را به هر کسی نداده است.

وی افزود: خداوند نیز در مقابل این موهبت الهی، تکلیفی بر عهده شاعران نهاده که استاد عبدالمجید فرایی با سرایش اشعار آیینی و اجتماعی به وظیفه خود به خوبی عمل کرده است.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ٢٠ و رئیس فرهنگسرای ولاء نیز در این دیدار با اشاره به اشعار فراوان و ارزنده این شاعر شهرری کفت: روح خدا پرستی، انقلابی گری و ظلم ستیزی در اشعار آقای فرایی موج می زند و کمتر شاعری از این قریحه برخوردار است.

مدیر عامل موسسه مطالعات راگا و بنیاد مفاخر و مشاهیر معاصر ری نیز با اشاره به جمع آوری آثار و معرفی مفاخر معاصر ری در گنجینه ای بزرگ، اظهار داشت: از شهرستان ری شاعران بزرگی برخاسته اند و هرکدام نیز شاگردان زیادی را به فرهنگ و ادب کشور تقدیم کرده اند.

گفتنی است «عبدالمجید فرائی» در سال١٣٢٢ در یک خانواده روحانی در شهرستان زنجان متولد شد. تا ١۵ سالگی در زنجان اقامت داشت و سپس به شهرری آمد.

وی از ١٠ سالگی به سرودن شعر پرداخت و که اکنون بالغ بر ٣٠ هزار بیت اشعار عرفانی، آئینی و حماسی در قالب های مختلف و به خصوص غزل سروده است.

او درسال های ١٣٨٧-١٣٨٨-١٣٩٠شاعر برگزیده استان تهران از شهر ری بوده است.

تاکنون مجموعه شعر های «ما راست قامتیم»، «پر پرواز» و «سفیران برگزیده الهی» از این شاعر پر کار منتشر شده است.