به گزارش راگانیوز ؛ مهدی حسین نژاد روز یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی در شهرری اظهار داشت: این میزان از ضمانت نامه منجر به اخذ ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان شده است.
وی تصریح کرد: میزان تسهیلات صندوق با آورده کارآفرینان و تولیدکنندگان در مجموع منجر به سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومان در کشور شده و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال به یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد. 
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور افزود: صندوق ضمانت در بخش اشتغال روستایی و فراگیر ورود کرده و دولت تدبیر و امید نیز مجوز اختصاص ۳۰ درصدی تسهیلات را به این تعاونی ها صادر کرده است.
وی تصریح کرد: پروژه هایی که وارد صندوق ضمانت می شوند از طریق علمی اعتبار سنجی شده و طرح هایی که احتمال شکست دارد به متقاضی و موسسات مالی بر اساس اسناد و مدارک اعلام می شود.
حسین نژاد به برنامه های سال آینده صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور اشاره کرد و افزود: ۱۵۰ شرکت در سال آینده شکل خواهد گرفت و تعاونی و شرکت هایی که درون زا بوده را مورد حمایت بیشتری قرار می دهیم.
وی عنوان کرد: دولت در بودجه سال ۹۸ برای این صندوق اعتباری را در نظر گرفته که به محض مشخص شدن این رقم، بودجه مورد نیاز تخصیص خواهد یافت.