به گزارش راگانیوز ؛ وی با بیان اینکه مبتلایان به اتیسم نیاز به توجه دارند بیان کرد: به همّت خانه مهر اتیسم و یا حضور جمعی از مسئولان شهرستان ری کارناوال کودکان و نوجوانان مبتلا به اتیسم از میدان بسیج مستضعفین شهرری به سمت میدان اصلی شهرری حرکت کرد و شرکت‌کنندگان در این کارناوال با تقدیم گل به مردم اهداف این کارناوال را معرفی می‌کنند.

مدیرعامل خانه مهر اتیسم در شهرستان ری با اشاره به اینکه اتیسم عقب‌ماندگی ذهنی نیست افزود: در نظر عموم مردم اتیسم به عنوان عقب‌ماندگی ذهنی شناخته شده؛ لذا این کارناوال به همت سرای مهر اتیسم و به منظور آشنایی با اتیسم و ارتباط با مبتلایان به این اختلال رفتاری برنامه‌ریزی شده است.

وی در ادامه تأکید کرد: گروهی از درمانگران و والدین کودکان مبتلا به منظور آگاه‌سازی مردم در حرکت کارناوال حاضر هستند و در این زمینه این اختلال رفتاری و طریقه ارتباط با این کودکان آموزش‌های لازم را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

مدیرعامل خانه مهر اتیسم در پایان خاطرنشان کرد: افراد مبتلا به اتیسم در برقراری ارتباط با دیگران دارای مشکل هستند اما حرکت این کارناوال و اهدای گل از سوی کودکان به مردم در مسیر، کمک شایان توجهی در برقراری ارتباط به کودکان می‌کند.