به گزارش راگانیوز ؛ محمد عباسی اظهار داشت: این میزان تولید در ۲۳۸ واحد گاوداری شهرستان ری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ در حدود ۶ و نیم درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۹ واحد گاوداری در این شهرستان فعال است، عنوان کرد: ۲۳۸ واحد گاوداری از این میزان در تولید شیر و ۲۹۱ گاوداری نیز در زمینه تولید گوشت و پروار کردن گوساله فعال است.
عباسی ادامه داد: گاوداری های این شهرستان پنج هزار و ۱۸۴ تن گوشت قرمز در طی سال ۹۷ تولید و روانه بازار مصرف کردند که در این زمینه نیز رتبه دوم تولید گوشت قرمز استان تهران را به خود اختصاص دادند.
وی قیمت بالا و خرید نقدی نهاده های دامی و فروش غیر نقدی تولیدات دامی را از بزرگترین مشکلات دامداران شهرستان ری عنوان کرد و افزود: خرید شیر با قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار ریال آن هم با چک های ۲ تا سه ماه توسط کارخانجات لبنیات، بزرگترین مشکل حال حاضر دامداران است در حالی که قیمت نهایی شیر تولید شده بالاتر از قیمت فروش آن است.
رییس جهاد کشاورزی شهرستان ری در ادامه به میزان تولید عسل در این شهرستان اشاره کرد و افزود: زنبورداران این منطقه طی سال ۹۷ با چهار هزار و ۹۷۰ کلنی زنبور موفق به تولید ۴۸ هزار و ۸۳۶ تن عسل شدند.
عباسی یادآور شد: یک هزار و ۲۰۰ کیلوگرم عسل نیز توسط زنبورداران مهاجر در شهرستان ری تولید شده است.

ایرنا