به گزارش راگانیوز ، حجت‌الاسلام سید علی شاه‌چراغی امام‌جمعه شهرری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلای بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: هویت و شناسنامه یک شیعه غدیر، عاشورا و مهدویت است که در عالم با این سه اصل مهم شیعیان شناخته می‌شوند.

وی با تبریک اعیاد شعبانیه بر برگزاری هرچه باشکوه و گسترده جشن نیمه شعبان تأکید کرد و ادامه داد: ما معمولاً آن‌طور که در عزای اهل‌بیت(ع) تلاش داریم برای شادی و جشن آن‌ها حق مطلب را ادا نمی‌کنیم و جا دارد نسبت به جشن بااهمیت و مهم نیمه شعبان فعالیت جدی‌تری شکل بگیرد.

امام‌جمعه شهرری با بیان اینکه جشن‌های مردمی نیمه شعبان کم و بی‌تفاوت حساب نشود، اضافه کرد: شهرری به‌عنوان قبله تهران باید این جشن و شادی امام عصر(عج) را به‌خوبی به نمایش بگذارد.

شاه‌چراغی با اشاره به برگزاری سی و ششمین اجلاس سراسری قرآن کریم ابراز کرد: کشور قرآنی ما هرسال این برنامه عظیم را با حضور مهمانان خارجی برگزار می‌کند که همگان بر شکوه و بی‌نظیری این اجلاس اعتراف دارند.

وی با بیان اینکه شیطنت عربستان در این اجلاس هم با برگزاری اجلاس هم‌زمان دیگری در مالزی تأثیری نداشت، تصریح کرد: فضای قرآنی کشور ما با تربیت حافظان، قاریان، حاملان، و مروجان نشر قرآن بسیار عملکرد خوبی داشته است ولی باید بیشتر شود و فضای یکپارچه قرآنی شکل بگیرد.

امام‌جمعه شهرری رهبر معظم انقلاب را یک چهره قرآنی عنوان کرد و افزود: حضرت آقا در دیدار با قاریان کشورهای اسلامی نکته مهمی اشاره کردند که جهان اسلام امروز بر سر دوراهی مسیر قرآن و استکبار قرارگرفته است و هر کس درراه قرآن نباشد گرفتار راه شیطانی و استکباری خواهد شد.

شاه‌چراغی مسیر استکبار را خفت، ذلت و بدبختی دانست و عنوان کرد: انقلاب اسلامی ۴۰ سال است به برکت قرآن و رهنمودهای آن  به‌عنوان کشوری مقتدر و مطرح در جهان برای خود و دیگران تصمیم‌گیرنده و تعیین‌کننده است.

وی جدایی از قرآن و وابستگی به استکبار را دارای عاقبتی شوم برشمرد و گفت: شاه، صدام، قذافی، حسنی مبارک، عمرالبشیر نمونه‌های بارز وابستگی به آمریکا و استکبار هستند که در مسیر قرآن نبودند و عربستان هم به‌زودی به چنین سرنوشتی دچار خواهد شد.

امام‌جمعه شهرری با گرامیداشت روز سربازان گمنام هم‌زمان با نیمه شعبان ابراز داشت: امنیت، آرامش و اقتصاد سالم و پاک مهم‌ترین امتیاز یک جامعه سالم، شکوفا، مدرن و مسلمان است که امنیت برترین و بااهمیت‌ترین آن به شمار می‌رود چراکه حکومت، سیاست، فرهنگ و اقتصاد سالم مدیون امنیت است و سربازان گمنام ما در وزارت اطلاعات، و نیروهای مسلح حق بزرگی در این زمینه بر گردن ما دارند.

شاه‌چراغی با تبریک روز ارتش بیان کرد: امروز برخی‌ها در فضای مجازی آرزوی ارتش رضاخانی را دارند که در برابر بیگانه یک روز دوام نیاورد ولی ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول ۸ سال دفاع مقدس با جان‌فشانی فراوان نیروهای مخلص از کشور دفاع کرد.

وی در پایان با بیان اینکه ناسا پیش‌بینی کشته شدن بیش از هزاران نفر در سیل اخیر را کرده بود، خاطرنشان کرد: با ورود سپاه و ارتش جلوی فاجعه انسانی در حادثه سیل اخیر گرفته شد و تنها ۷۰ نفر تلفات در کشور گزارش شد.

فارس