به گزارش راگانیوز ، نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی بخش فشافویه از توابع شهرستان ری با حضور سیدحسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، حجت‌الاسلام عبدالعلی استیری امام‌جمعه حسن‌آباد فشافویه، فیض اله امامی بخشدار فشافویه در روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

حجت‌الاسلام عبدالعلی استیری امام‌جمعه حسن‌آباد فشافویه و رئیس شورای فرهنگ عمومی این بخش در ابتدای این نشست اظهار داشت: حوزه فرهنگ، مظلوم است و آن‌چنانی که اهمیت دارد متأسفانه درخور توجه نیست.

وی افزود: بالاترین عنصری که در موجودیت جامعه اثر دارد، مقوله فرهنگ است و فرهنگ زیربنای توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای محسوب می‌شود.

امام‌جمعه حسن‌آباد فشافویه یادآور شد: اگر جامعه‌ای ازنظر اقتصاد، سیاسی و نظامی قوی باشد ولی ازنظر فرهنگی ضعیف باشد، پایه‌های آن جامعه متزلزل خواهد بود.

سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز در این نشست اظهار کرد: عدالت فرهنگی ایجاب می‌کند که امکانات فرهنگی و هنری در تمامی بخش‌های شهرستان متوازن توزیع شود.

وی افزود: در این راستا، شورای فرهنگ عمومی به‌عنوان یک‌نهاد قانونی می‌تواند به گسترش برنامه‌های فرهنگی و هنری کمک و ظرفیت نهادهای همسو را برای خدمت به مردم به میدان آورد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری از افتتاح طرح سینما سلام، برپایی نمایشگاه کتاب، ایجاد برنامه‌های شاد و مفرح توسط هنرمندان و انجام طرح توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی در بخش فشافویه خبر داد.

در ادامه فیض اله امامی بخشدار فشافویه نیز در سخنانی با تأکید بر اهمیت توسعه فرهنگ یادآور شد: وجود قومیت‌های مختلف، مهاجران و مسافران فراوان با آداب و سنن مختلف در این بخش، می‌تواند به یک فرصت فرهنگی تبدیل شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد جمعیت حسن‌آباد را شهرنشینان و مابقی را روستانشینان تشکیل می‌دهند و به فراخور هرکدام باید برنامه‌ریزی فرهنگی صورت گیرد.

فارس