به گزارش راگانیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ با هدف استفاده از دانش روز و فناوری های نوین و به منظور ارتقاء آگاهی شهروندان در زمینه پرورش و نگهداشت گیاهان همزمان با فصل بهار دوره های آموزشی با عناوین گیاهان آپارتمانی ، سبزیکاری ، پرورش قارچ ، کشت زعفران ، باغ شیشه ای ، آفات و بیماریهای گیاهی به صورت تئوری و عملی به صورت رایگان برگزار می شود و شهروندان علاقه مند می توانند از این امکان آموزشی بهره مند شوند.

با توجه به تقارن دوره های آموزشی فصل بهار و ماه رمضان، کارگاه های آموزشی ویژه این ماه مبارک با رویکرد تغذیه سالم در ماه رمضان نیز از سوی مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ اجرا می شود.

در این مرکز علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی ،نگهداری و تکثیر گیاهان، مشاوره گیاهپزشکی برای معاینه و درمان گونه های گیاهی بیمار نیز در آزمایشگاه تخصصی این مرکز تحقیقاتی انجام می شود.

شهروندان می توانند برای ثبت نام به  مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ واقع در شهرری بعد از چهار راه چشمه علی، بزرگراه شهید کریمی، جنب پل امام علی (ع) ، بوستان فجر و  همچنین خیابان ۱۳ آبان انتهای خیابان شهید عنایتی مرکز تحقیقات فضای سبز مراجعه کنند و یا با شماره تلفن های ۹۶۰۲۵۹۴۹ و ۹۶۰۲۹۵۴۷ تماس بگیرند.