به گزارش راگانیوز ؛ احمد اسماعیلی‌راد امروز در نشست هم‌اندیشی با فعالان صنعتی شهرستان ری که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد با اشاره به کمبود آب در شهرک صنعتی شمس‌آباد به عنوان مهم‌ترین مشکل این شهرک اظهار داشت: شهرک صنعتی شمس‌آباد با وسعت ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار و راه‌اندازی ۲ هزار و ۶۰۰ فقره قرارداد با واحدهای تولیدی زمینه اشتغال ۳۳ هزار نفر را فراهم کرده است و با وجود اینکه بزرگ‌ترین شهرک صنعتی خاورمیانه محسوب می‌شود اما با مشکل کمبود آب روبه رو است.

وی با اشاره به فقدان منابع مالی برای رفع این مشکل افزود: تأمین آب شهرک صنعتی شمس‌آباد از طریق کانال محمدیه ری و با تخصیص ۱۰ میلیون مترمکعب آب در دست اجرا بود و با وجود پیشرفت ۷۰ درصدی اکنون به دلیل محدودیت منابع مالی متوقف شده است.

سرپرست فرمانداری ری تأکید کرد: در حال حاضر مشکل تأمین برق در این شهرک وجود ندارد اما در صورت عدم رسیدگی به مشکلات برق این شهرک، با توسعه شهرک و افزایش واحدهای صنعتی در آینده نزدیک با مشکل تأمین برق نیز روبه رو خواهیم شد.

اسماعیلی‌راد همچنین با اشاره به ترافیک سنگین صبحگاهی در ورودی شهرک شمس‌آباد نیز تصریح کرد: این موضوع مشکلاتی را برای شاغلان در این شهرک ایجاد کرده و سبب اتلاف وقت صنعتگران و کارگران شده که باید در این زمینه نیز چاره‌جویی شود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین اولویت‌های شهرک صنعتی شمس‌آباد ایجاد و حفظ اشتغال است که در صورت تکمیل ظرفیت‌های شهرک، برای ۱۰۰ هزار نفر ایجاد اشتغال می‌کند.

سرپرست فرماندار ری در پایان با اشاره به لزوم ساماندهی واحد‌های فعال شهرستان ری خاطرنشان کرد: شهرستان ری دارای ۳ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی دارای پروانه و ۲۹ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی است و با وجود اینکه ۸ هزار واحد صنفی فعال در این شهرستان با مجوز و نظارت شهرهای اطراف در ری فعال هستند اما متأسفاته تنها معضلات این واحدها برای ما باقی مانده است.

تسنیم