به گزارش راگانیوز به نقل از روابط عمومی آستان حضرت عبدالعظیم (ع)، معاون فرهنگی و امور زائران آستان در مورد ویژه برنامه‌های دهه کرامت اظهار داشت: برنامه های آستان از روز چهارشنبه (۱۲ تیرماه) و همزمان با شب ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) ا به طور رسمی آغاز و تا یکشنبه (۲۳ تیرماه) یعنی شام ولادت امام رضا (ع) ادامه خواهد داشت.

عباس سلیمی عنوان کرد: در روز چهارشنبه برنامه سخنرانی ویژه بانوان توسط کارشناس مذهبی و در شب ولادت آن حضرت نیز برنامه‌ای با حضور قاریان اهل بیت (ع) و سخنرانی حجت‌الاسلام ماندگاری بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در روز ولادت حضرت معصومه (س) نیز آیین افتتاحیه برنامه‌های دهه کرامت در استان تهران در این آستان برگزار خواهد شد و ویژه برنامه شام ولادت آن حضرت نیز شامل تلاوت قرآن کریم، مدیحه سرایی، سخنرانی حجت‌الاسلام بندانی نیشابوری و قرائت دعای کمیل بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

سلیمی گفت: روز جمعه نیز مراسم دعای ندبه از ساعت ۷ صبح در حرم مطهر برگزار و پس از نماز جمعه که محتوای اصلی خطبه‌ها اختصاص به دهه کرامت دارد، اقامه خواهد شد و پس از نماز مغرب و عشاء نیز محفل قرآنی باشکوهی با حضور قاریان حفاظ بین‌المللی قرآن کریم در این آستان برگزار می‌شود.

اهتزاز پرچم امامزادگان حضرت حمزه (ع) و حضرت طاهر (ع)

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) ادامه داد: روز یکشنبه (۱۶ تیرماه) کرسی تلاوت قرآن کریم ویژه بانوان در حرم مطهر برگزار و روز دوشنبه که مصادف با روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است، مراسمی ویژه با عنوان اهتزاز پرچم گنبد امامزادگان حضرت حمزه (ع) و حضرت طاهر (ع) در ساعت ۱۹ برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم بزرگداشت امامزادگان شامل تلاوت قرآن کریم و زیارتنامه، ذکر اشعار و سخنرانی و مدیحه‌سرایی محسن طاهری بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء است.

سلیمی بیان کرد: روز سه‌شنبه (۱۸ تیرماه) که روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) است، مراسم ویژه‌ای توسط هیات خردسالان و قرآن آموزان خواهیم داشت و بعد از برگزاری مراسم دعای توسل، مراسم بزرگداشت آن حضرت شامل تلاوت قرآن کریم و زیارتنامه، ذکر اشعار و سخنرانی بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز چهارشنبه (۱۹ تیرماه) برنامه سخنرانی جهت ذکر سیره امامزادگان را خواهیم داشت و روز پنجشنبه نیز علاوه بر مراسم غبارروبی ضریح مطهر امامزاده حمزه (ع)، مراسم سخنرانی و قرائت دعای کمیل بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

سلیمی گفت: روز شنبه دهم ذی‌القعده هیات نوباوگان حسینی (ع) که متشکل از نونهالان است، مراسم جشنی در شب ولادت امام رضا (ع) در ساعت ۱۷ برگزار می‌شود و ویژه‌برنامه جشن ولادت آن حضرت نیز شامل تلاوت قرآن کریم و سخنرانی حجت‌الاسلام علی سرلک و مدیحه‌سرایی احمد شربیانی بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

عیادت خادمان آستان مقدس از مراکز درمانی

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) افزود: روز یکشنبه (۱۶ تیرماه) که روز ولادت امام رضا (ع) است، توسط خادمان آستان مقدس مراسم جمع خوانی برگزار می‌شود.

وی برگزاری نمایشگاه رضوی، مسابقه فرهنگی پیام امام رضا (ع) به حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، برگزاری مسابقه حفظ این پیام امام رضا (ع) به حضرت سیدالکریم (ع)، توزیع این پیام به زائران به زبان‌های مختلف، برگزاری برنامه‌های معرفت زیارت برای گروه‌های مختلف بازدیدی، عیادت جمعی خادمان از بیماران بستری در مراکز درمانی، دیدار با خانواده محترم شهدا از دیگر برنامه های این دهه است.

۱۳ تا ۲۳ تیر ماه برابر با چهارم تا ۱۴ ذیعقده یعنی از ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا ولادت امام رضا (ع) در تقویم رسمی به عنوان دهه کرامت نامگذاری شد.