موبایل و رایانهویژه های مجله

سامسونگ باید ۵۴۸ میلیون دلار جریمه به اپل بدهد

 

Apple And Samsung

حدود ۵ سال از آغار دعوای حقوقی سامسونگ و اپل می‌گذرد، اما گویا این دعوای طولانی دیگر در حال پایان یافتن است، به‌تازگی سامسونگ اعلام کرده که با پرداخت ۵۴۸ میلیون دلار غرامت به اپل موافق است. این میزان جریمه پیش‌تر یک میلیارد دلار اعلام شده بود اما باتوجه به اعتراض سامسونگ به دادگاه و بررسی دوباره پرونده این رقم به ۵۰۰ میلیون دلار رسید، اما بازهم سامسونگ به حکم اعتراض‌کرد ولی این‌بار با مخالفت دادگاه فدرال روبه‌رو شد و مبلغ به ۵۴۸ میلیون دلار افزایش یافت، این جریمه قرار است در تاریخ ۱۴ دسامبر به اپل اعطا شود و به این ترتیب این دعوای ۵ ساله به انتهای خود برسد.

از موارد اتهام سامسونگ استفاده از قابلیت‌هایی نظیر زوم با دو انگشت و استفاده از صفحه‌نمایش خمیده بود که بعدا اعلام شد هیچ‌کدام توسط اپل ثبت نشده بودند، اما لیست اتهامات اپل برای محکومیت سامسونگ در این دعوای پتنتی آن‌قدر طولانی بود که بالاخره اپل توانست پیروز دادگاه باشد.

سامسونگ برای پرداخت این غرامت شرطی را در نظر گرفته‌ است که اگر هر زمان دادگاه حکم را تغییر دهد و یا لغو شود و یا به‌نفع سامسونگ بازگردد، اپل می‌بایست تمام پول را به‌ علاوه هرینه دادرسی به سامسونگ بازگرداند؛ هرچند بعید به‌نظر می‌رسد اپل این شرط را قبول کند بنابراین باید تا سال آینده نیز صبر کنیم.

نوشته سامسونگ باید ۵۴۸ میلیون دلار جریمه به اپل بدهد اولین بار در -آی‌تی‌رسان پدیدار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن