خودرو

پژو ۵۰۸ و ۳۰۰۸ پلاگین هیبرید معرفی شدند

پژو از مدل‌های پلاگین هیبرید از کراس‌اور ۳۰۰۸ و  ۵۰۸ در کلاس سدان و استیشن رونمایی کرد، که مصرف بنزین کمتر از ۲ لیتر در  ۱۰۰ کیلومتر دارند.

از زمانی که پژو ۳۰۰۸ وارد بازار شد، مشتریان نسبت به عدم وجود سیستم تمام چرخ محرک در آن شکایت داشتند؛ اما خریداران آینده این خودروی هیبریدی احتمالا خوشحال خواهند شد که پژو به این مسئله نیز توجه کرده است. این خودروی برقی پلاگین هیبرید که به طور انحصاری در بالاترین مدل پژو ۳۰۰۸ GT و با نام هیبریدفور (HYBRID4) عرضه می‌شود، از پیشرانه بنزینی ۱.۶ لیتری پیورتک (PureTech) در ترکیب با موتور الکتریکی قرار گرفته در محور جلو بهره می‌برد؛ در پژو ۳۰۰۸ GT مدل ۲۰۱۹، یک موتور الکتریکی دیگر نیز مسئول رانش چرخ‌های عقب خواهد بود. 

پیشرانه احتراقی کراس‌اور پژو ۳۰۰۸ پلاگین هیبرید می‌تواند ۲۰۰ اسب بخار قدرت تولید کند، در حالی که هر موتور الکتریکی ۱۱۰ اسب بخار قدرت دارد. با مجموع خروجی ۳۰۰ اسب بخار، پژو ۳۰۰۸ GT HYBRID4 تمام چرخ محرک تنها به ۶.۵ ثانیه زمان برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیاز دارد. به لطف بهره‌گیری از پکیج باتری ۱۳.۲ کیلووات ساعت، شعاع حرکتی پژو ۳۰۰۸ مدل ۲۰۱۹ در حالت استفاده از انرژی برق و تحت استاندارد جدید WLTP به ۶۰ کیلومتر می‌رسد. 

2019 Peugeot 508 Plug-In Hybrid /  پژو 508 پلاگین هیبرید

سیستم پلاگین هیبرید معمولی HYBRID نیز برای کراس‌اور پژو ۳۰۰۸ و مدل‌های واگن و لیفت‌بک پژو ۵۰۸ در دسترس خواهد بود. این سیستم شامل پیکربندی پیشرانه ۱۸۰ اسب بخاری احتراق داخلی در ترکیب با موتور الکتریکی ۱۱۰ اسب بخاری و مجموع ۲۲۵ اسب بخار می‌شود. این مدل‌های محرک جلو از پکیج باتری ۱۱.۸ کیلووات ساعت استفاده می‌کنند که شعاع حرکتی تمام برقی دو مدل پژو ۵۰۸ را به ۴۰ کیلومتر می‌رساند.

مدل‌های پلاگین هیبرید پژو ۳۰۰۸ و پژو ۵۰۸ در صورت استفاده از شارژر استاندارد (شارژر ۸ آمپر با توان ۳.۳ کیلووات)، به هفت ساعت زمان برای شارژر کامل نیاز دارند؛ اما در صورت استفاده از شارژر قوی‌تر (شارژر ۱۴ آمپر با توان ۳.۳ کیلووات)، به چهار ساعت زمان نیاز خواهند داشت. کسانی که نیاز ضروری به شارژ سریع داشته باشند، می‌توانند از گزینه اختیاری وال‌باکس (Wallbox) استفاده کنند؛ این گزینه از شارژر ۳۲ آمپر با توان ۶.۶ کیلووات بهره می‌برد که برای شارژ کامل تنها به ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت زمان نیاز دارد.

با وجود رونمایی از کراس‌اور پژو ۳۰۰۸ و پژو ۵۰۸، این ۳ مدل خودروی برقی پژو تا سه ماهه دوم سال آینده وارد بازار اروپا نخواهند شد.

دانلود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن